خواص کشمش
خواص کشمش

انگور خشک شده یا همان کشمش، قرن ها پیش به وجود آمده است. کشمش، میوه خشک مغذی است و مانند دیگر خشکبارها در تمام سال یافت می شود.

خواص انواع کشمش و مویز:

۱- کشمش یک غذای پرانرژی، کم چرب و کم سدیم می باشد. بنابراین برای افرادی که رژیم های کم سدیم را باید رعایت کنند، خوردن کشمش بسیار مفید می باشد.

۲- مویز و کشمش از گروه خوراکی‌های با طبع گرم است و واقعیت این است خوراکی های با طبع گرم به علت مغذی بودن، ضعف و ناتوانی اعضای بدن همچون قلب، کبد، مغز و سیستم تناسلی را تامین می کند و با احیای نیرو، اثر بخشی خود را در افراد با مزاج متعادل و گرم بهتر از افراد سردمزاج نشان می دهد.

۳- ترکیبات موجود در مویز می تواند از غلظت خون کاسته و به ارتجاعی بودن رگ ها کمک کند و خون را با سرعت و نیروی بیشتری در رگ ها به حرکت در آورد.

۴- مویز می تواند به پمپاژ قلب و عملکرد کبد کمک کرده و گرمی و حرارت را در سرتاسر بدن پخش کند.

۵- مویز به دلیل داشتن ویتامین های گروه B از شدت استرس می کاهد و با تقویت مغز و اعصاب سبب افزایش قدرت فهم و درک و انگیزه می شود.

۶- کشمش و مویز به دلیل غنی بودن از ریزمغذی ها برای کودکان در حال رشد و دانش آموزان به عنوان میان وعده مناسب، اما بسیار پرکالری است.

۷- مصرف روزانه و مرتب آن می‌تواند به تقویت حافظه و پیشگیری از آلزایمر کمک کند.

۸- کشمش دارای خاصیت آنتی اکسیدانی می باشد و از تخریب سلولی جلوگیری می کند.

۹- کشمش برای سلامت استخوان ها و جلوگیری از پوکی استخوان نقش مهمی را بر عهده دارد.

۱۰- منبع خوب ویتامین D و هورمون استروژن می باشد.

۱۱- کشمش با وجودی که شیرین و چسبناک می باشد، بر دندان اثر مخربی ندارد و باعث خرابی دندان نمی شود، حتی می توان گفت این میوه خشک از فساد دندان جلوگیری می کند. کشمش برای سلامت دندان و لثه بسیار مفید می باشد.

۱۲- کشمش منبع خوب ویتامین ها و عناصر مغذی بدن می باشد. عناصر و ویتامین هایی همچون آهن، پتاسیم، کلسیم و ویتامین B در کشمش موجود است.

۱۳- کشمش محتوی مقدار زیادی آهن می باشد. ۶۰۰ گرم کشمش، ۹۰ درصد آهن مورد نیاز روزانه بدن را تأمین می کند. ۱۰۰ گرم کشمش در حدود ۸۸/۱میلی گرم آهن دارد، در حالیکه ۱۰۰ گرم گوشت گاو بین ۴-۲۲ میلی گرم آهن دارد.

۱۴- کشمش، منبع خوب فیبر، آنتی اکسیدان و همچنین منبع خوب انرژی می باشد.

۱۵- فیبر باعث جلوگیری از سرطان کولون، کمک در جلوگیری از رشد غیر معمول سلول ها، بیماری ها و همچنین کنترل قند خون را می شود.

۱۶- کشمش را به گوشت اضافه کنید تا مقدار چربی غذا را کم کند و مقدار فیبر و آهن را افزایش و مقدار سدیم را کاهش دهد.

۱۷- آنتی اکسیدان از پیری و بیماری های حاصله از آن می کاهد.

۱۸-دارا بودن بروم برای سلامت استخوانها

  • بروم ماده معدنی است که رابطه‌ای مستقیم با سلامتی دارد و در سلامت استخوان زنان نقش عمده‌ای ایفا می‌کند. بروم ماده‌ای است که برای تبدیل استروژن و ویتامین D به شکلهای فعال آنها، مورد نیاز است. بعد از یائسگی در زنان میزان استروژن کاهش می‌یابد و باعث حساس شدن استخوانها می‌گردد تا آنجا که هورمون پاراتیروئید دستور به برداشت کلسیم از استخوانها را می‌دهد.
  • مطالعات نشان داده است که بروم از آرتروز استخوانی و پوکی استخوانها جلوگیری می‌کند و تاثیرات مفید استروژن درمانی در زنانی که به سن یائسگی رسیده‌اند را افزایش می دهد. کشمش بین ۵۰ میوه ایست که حاوی بروم می‌باشد.

۱۹- کشمش از سرطان جلوگیری می کند.

۲۰- کشمش میزان LDL یا کلسترول بد را در خون کم می کند و باعث کاهش بیماری قلبی می گردد.

۲۱- اگر به مدت ۴ هفته هر روز کشمش مصرف کنید، آنتی اکسیدان در خون افزایش و کلسترول بد ( LDL) کاهش می یابد.

۲۲- کشمش موجب کاهش استرس می گردد.

۲۳- این میوه خشک باعث عملکرد صحیح رگ های بدن می شود.

۲۴- کشمش برای درمان بی نظمی معده و یبوست مصرف می شود. برای جلوگیری از این ناخوشی ها می توانید، ۶-۵ عدد کشمش را خیس کنید و بعد از چند ساعت، آب آن را بنوشید…

۲۵- تحقیقات نشان داده است که ورزشکارانی که قبل و در حین ورزش، حدود یک فنجان کشمش مصرف می کنند، بهتر از بقیه سلول های بدن را از آسیب حفظ می کنند.

۲۶- کشمش به علت داشتن قند فروکتوز، دارای خاصیت مصرف سریع انرژی و کاهش وزن نیز می باشد.

۲۷- کشمش مانند هویج، برای سلامتی چشم نیز خوب است..

۲۸- کشمش باعث تقویت اعصاب می شود.

۲۹- کشمش، سستی و رخوت را از بدن دور می کند.

۳۰- با خوردن کشمش، غضب را از خود دور کنید..

۳۱- کشمش موجب از بین رفتن آب اضافی بدن می گردد.

۳۲- کشمش، دهان را خوشبو می کند.

۳۳- کشمش، اسپاسم یا گرفتگی عضلانی را کم می کند.