اخبار, مقالات آموزشی

گردو

4030off ، گردو

گردو

درخت گردو، گردو با نام علمی Juglans regia از خانوادهٔ Juglandaceae که در فارسی دری چهار مغز شناخته میشود ، از میوهای گرد ، با دو پوسته ، یکی نرم و سبزرنگ که به تدریج خشک می‌شود و از بین می‌رود و دیگری سخت و چوبی است  . روغن گردو بسیار زیاد میباشد . گردو ، میوه مغزدار باارزشی است که انواع مختلف آن را میتوان نام برد . گردو منبع عالی پروتئین، ویتامین‌ها، فیبر، مواد معدنی  و آنتی اکسیدان‌ ها است. واژه جوز معرب گوچ پارسی میانه به همین معنی است.مغز گردو و بذر کتان دارای بیشترین اندازه اسید چرب امگا ۳ در میان مواد غذایی گیاهی هستند .

گردو

گردو

مضرات گردو

آلرژی

واکنش‌های آلرژیک عموما به مصرف بیش از اندازه‌ی گردو مربوط می‌شوند. بعضی از آدم‌ها ممکن است واکنش‌های آلرژیک جزیی داشته باشند در حالی که برای برخی دیگر آلرژی به گردو می‌تواند به معنای حبس ابد باشد. پس مراقب باشید! اگر بعد از مصرف گردو دچار واکنش‌های آلرژیک می‌شوید، از مصرف آن اجتناب و با یک پزشک مشورت کنید.

ایجاد تهوع

  • گردو باعث میشود در بدن هیستامین تولید شود .
  • حساسیت ایجاد میکند .
  • آلرژی داشتن به گردو نوعی واکنش حساسیت مانند است که بعد از مصرف مواد غذایی که در آن گردو به کار رفته به وجود می آید . مشکلات جسمی مثل استفراغ و دل درد و ورم کردن گلو و لب که باعث نفس کشیدن سخت میشود به دلیل حساس شدن ایمنی بدن به مواد حساسیت زای موجود در گردو ، پبه وجود می آید . پس توصیه میکنیم به افرادی که آلرژی شدید به گردو دارند از مصرف ان خود داری کنند .
  • هیستامین واکنش های آلرژیک زیاد میکند که یکی از این حساسیت ها تهوع است که یکی از مضرات گردو است .

درخت گردو

درخت گردو یک گیاه چندساله ، خزاندار میباشد که در میان میوه های خشک باغی ارزش بیشتری بسیار زیادی دارد، برای نگهداشتن درخت گردو هزینه آن کم است . درختی گسترده و بزرگ است که . قطر تنه تا 2 متر هم می رسد و  در حالت معمول طول تنه کمتر از ارتفاع شاخساره و تاج هاست . البته بعضی از گونه های گردو خاکستری و برگ هایشان مرکب شانه ایست . گل آذین نر گردو شاتون است که به شکل آویزان است و طولش بین 8 تا 10 سانتی متر می باشد.

درخت گردو

درخت گردو

خواص گردو با عسل

عسل و میوه های مغزدار مثل گردو ، فندق و پسته باعث کاهش کلسترول خون می شوند. افرادی که تصمیم دارند کلسترول خود را کاهش دهند باید عسل ، بادام ، پسته و فندق را هم به میوه ها و سبزی های رژیمی خود اضافه کنند. تحقیقات نشان داده که عسل حاوی مقادیر زیادی آنتی اکسیدان ، عسل و میوه های مغزدار مثل گردو، فندق و پسته باعث کاهش کلسترول خون می شوند .

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۰ از ۵
از مجموع ۰ رای

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *