اخبار, مقالات آموزشی

خشکبار

خشکبار

آجیل و خشکبار

آجیل و خشکبار ، خشکبار همان میوه های خشک شده و بعضی از مغزدانه ها را گویند . آجیل یا همان مغزدانه ها مثل پسته ، پسته، فندق، گردو خشک و میوه های خشک شده مثل : برگه هلو، زردآلو،برگه سیب، قیسی، برگه  آلبالو و انجیر خشک می باشد . آجیل خشک که جزء ریز مغذی ها محسوب می شود یک مکمل غذایی حاوی 200 میکروگرم سلنیوم در روز ابتلا به بیماری های سرطان پروستات، ریه ، روده را در حدود %50 کاهش می دهد. آجیل سرشار از فسفر و منیزیم است. آجیل های خام و ترجیحاً پوست نکنده و فرآوری نشده می توانند به مانند کپسول های طبیعی مفید برای سلامتی، در رژیم غذایی افراد مبتلا به بیماری ها و امراض قلبی مفید واقع شود .

بهترین آجیل و خشکبار

بهترین آجیل و خشکبار آن هایی هستند که در شرایط سالم عمل آوری شده و به صورت روزانه بو داده شود و به فروش برسد.ارکان اصلی آجیل عبارتند از پسته ، فندق ، تخمه آفتابگردان ، تخمه کدو ، تخمه ژاپنی ، بادام زمینی ، بادام ، بادام هندی ، گردو ، نقل ، کشمش ، نخودچی می باشد .

پسته

پسته

به چه چیزهایی خشکبار میگویند

خشکبار یکی از قدیمی ترین روش ها برای نگهداری میوه برای جلوگیری از فاسد شدن مواد می باشد در فرایند خشک کردن میوه رطوبت اصلی خود را از دست می دهد میوه هایی که می شود از آنها خشکبار تهیه کرد عبارتند از برگه زردآلو ، برگه هلو ، برگه کیوی ، سیب خشک ، گیلاس خشک ، آلوی خشک ، گلابی خشک ، قیسی خشک ، انجیر خشک ، دانه خشک شده انار ، توت خشک ، آلبالو خشک ، زرشک ، سنجد ، عناب ، کشمش . هدف از خشکبار یا همان خشک کردن میوه و مواد غذایی افزایش ماندگاری محصول نهایی است . در این فرایند رشد میکروبیواکنش های شیمیایی محدود می شود در اکثر فرایندهای خشک کردن از هوای داغ استفاده می شود اما سالیان درازی است که از خشک کن های هوایی استفاده می کنند .

اسامی خشکبار

  • چیپس
  • زنجیل
  • کنجد بو داده
  • کشمش
  • توت خشک انجیر خشک
  • آلبالو خشک
  • مویز
  • آلو جنگلی
  • خرما و …..

قیمت خشکبار

قیمت خشکبار به نسبت مناسبت هایی که داریم نوسان قیمت دارد با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال و به اصلاح شب عید اکثر مردم و گروه های اجتماعی جامعه آماده می شوند برای خرید خشکبار و آجیل که با قیمت هایی که به چشم می خوردخرید خشکبار کاهش پیدا کرده است که این امر باعث شده رضایت تولید کننده و مصرف کننده آنچنان که باید جلب نشود افزایش قیمت خشکبار به عواملی همچون کاهش تولید ، سرمازدگی و خشکسالی بستگی دارد به تبع افزایش قیمت ها مراجعه مشتری نیز به میزان قابل توجهی کاهش یافته  و ریزش متقاضی خشکبار به نسبت سال گذشته کاهش پیدا کرده است.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۰ از ۵
از مجموع ۰ رای

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *