بادام

بادام مامایی

بادام مامایی

بادام درخت بومی مناطق کوهستانی و سرد سیر ایران محصوب می شود این محصول از سالیان دور در مناطق کوهستانی کشت می شده. عمر این درخت به بیش از 100 سال نیز می رسد.

براداشت محصول در فصل تابستان در مرداد ماه است. انواع مختلفی از بادام در مناطق کوهستانی ایرانی کشت می شود. که محبوبترین نوع آن در میان کشاورزان بادام مامایی است.

درخت بادام مامایی دیرگل بوده ولی میوه آن زود رس است. پوسته این میوه از دوبخش پوسته سخت و هسته درون آن تشکیل شده .این بادام جزو خشک بار محبوب آجیل است. که به صوت مغز در آجیل و به صورت پودر و خلال در صنایع غذایی مورد استفاده قرار می گیرد.

خواص

مغز بادام مامایی دانه ایی روغنی است که دارای خواص درمانی بسیاری است از قدیم در طب سنتی از خود میوه ویا روغن آن رفع بیماریهای پوستی گوارشی درمان زخم و…مورد استفاده قرار می گرفته است. امروز از روغن بادام در صنایع بهداشتی مراقبتی پوست و مو همچین در صنایع غذایی از روغن آن که از دسته روغن های خراکی قرار میگیرد استفاده زیادی می شود.

بادام در رژیم غذایی کودکان

بادام شیرین به دلیل دارا بودن ارزش غذایی بالا حتی در غذای نوزادان از قدیم به عنوان غذای کمکی حظور داشته. امروزه نیز متخصصان هم آنرا تایید می کنند. برای نوزادان 6ماهه حریره بادام .که به همراه برنج و آب پخته می شود.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۰ از ۵
از مجموع ۰ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *