بادام

بادام سنگی بادام بومی ایران!!

بادام تویسرکان یا بادام سنگی همان طور که از اسم آن پیداست دارای پوست دارد که  برای رسیدن به مغز آن حتما باید شکسته شود. مزیت این بادام اینست که به کم آبی بسیار مقاوم است و در مناطق دیم بیشتر کشت می شود. این بادام در آجیل و در صنایع غذایی کاربرد دارد.

خواص بادام سنگی

یکی از بادام هایی که موارد مصر داخلی آن در ایران زیاد است این بادام است .بادام سنگی مغزی شیرین دارد که همه ی خواص بادام شیرین را می توان شامل خواص آن دانست.

یکی ازمهم ترین خواص آن که از گذشته در تب سنتی مورد کاربربوده رامی توان به. خاصیت ضد سرفه بودن آن اشاره کرد. اگر مغز بادام را خورد کرده و با آب جوش و نبات مصرف شود خاصیت ضد سرفه و باز کنندگی صدا دارد.

این بادام برای پخت حریره بادام برای نوزادان و همچین شیربادام نیز کابرد بسیاری دارد.

یکی از موارد مصرف این بادام در صنایع شیرینی پزی است. برای پخت شیرینی بادامی که یکی از شیرنی های محبوب به مدت طولانی میتوان آن رانگه داشت. این شیرینی محبوب با دستور زیر می توانید درست کنید.

روغن جامد را آب می کنیم. روغن نباید داغ بشه.پودر قند و هل را به روغن اضافه می کنیم و هم می زنیم. بعد پودر بادام را اضافه می کنیم.

آرد را کم کم اضافه می کنین تا موقعی که خمیر به دست نچسبه.بعد با دست کمی ورز میدیم تا اندازه بودن آرد و نچسبیدن خمیر رو حس کنیم. خمیر نیاز به استراحت نداره.

خمیر را به قطر 1 سانت بین 2 نایلون باز می کنیم. با کاتر اشک یا جقه قالب میزنیم. کف سینی کاغذ روغنی می ندازیم.

سینی را به مدت 20 تا 25 دقیقه در طبقه وسط فر با دمای 175 میگذاریم بپزه.بعد از پخت و خنک شدن با الک روش پودر قند میپاشیم.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۰ از ۵
از مجموع ۰ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *