دسته‌بندی نشده

بادام تلخ بادام شفابخش!!

بادام تلخ :بادام میوه درختی محبوبی که در گذشته و امروز مصرف زیادب در بین مردم دنیا به عنوان طب سنتی برای درمان انواع بیماری ها. و یابه عنوان آجیل در آجیل شب عید در سفر ه ما ایرانی ها نقش پر رنگی دارد.

در دنیا بیش از 20 مدل بادام درختی وجود دارد یکی از معروف ترین ها و محبوب ترین ها در صنایع آرایشی بهداشتی و دارویی بادام تلخ است. این بادام یکی از پرطرف دار ترین نوع بادام برای مصارف درمانی است.

بادام تلخ یا بادام وحشی جزو بادام هایی با پوست سخت است مانند بادام سنگی در واقع تشخیص آن از بادام سنگی سخت است.

خواص

روزانه 2 عدد از این بادام کمک به کنترل قند خون برای افرادی دیابتی می کند.باتمام مزایا که این بادام برای بدن دارد باید توجه داشت که نباید در مصرف این بادام زیاده روی کرد. زیرا باعث زیرا این بادام حاوی مقدار زیادی مواد سمی است . بهتر است کودکان و افراد مسن در مصرف این بادام احتیاط نمایند.

خواص روغن بادام تلخ

یکی روش های مصرف بادام تلخ از گذشته تا کنون مصرف این بادام به صورت روغن است.روغن این بادام استفاده بیشتری نسبت به خود این بادام دارد.روغن این بادام برای استعمال خارجی بهتر است.

یکی پراستفاده ترین و مهم ترین مزایای این روغن برای پوست و مو است . استفاده مداوم این روغن به صورت مساژ به روی پوست صورت و یابدن کمک به رفع چین و چروک جوان سازی رفع لک و کک و مک است.

همچین ماساژ روزانه این روغن به روی زخم ها باعث درمان و رفع جای زخم بر روی پوست می شود.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۰ از ۵
از مجموع ۰ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *