بادام

خواص روغن بادام تلخ

روغن بادام تلخ طبعی گرم و خشک دارد. لذا از گذشته های دور تاکنون در طب سنتی به صورت مستمر مورد استقاده قرارمی گرفته است. روغن بادام تلخ یکی از موارد استفاده مهم آن در صنعت زیبایی و تولید ماسک ها و کرم های نرم کننده یا درمانی مانند ترمیم کننده ها بوده است.

خواص بادام تلخ برای پوست و مو

از گذشته زنان و مردان برای حفظ زیبایی و لطافت پوست و همچنین. برای جلوگیری از پیری از ماساژ این این روغن بر روی پوست صورت و بدن استفاده می کنند.یکی از محبوب ترین روغن ها برای ماساژ بدن که توسط ماساژور های استفاده می شود.

برای داشتن مو هایی سالم و شادام از ماسک های بادام تلخ استفاده کنید. این روغن باعث جلوگیری از ریزش مو نیز می شود برای استفاده باید مقدار مناسبی از روغن را بر روی پوست سر ماساژ دهید.

بغیر از استفاده این روغن برای زیبایی برای درمان یبوست و رفع ورم های حاصل از ضربه های شدید. و همچنین درمان و رفع درد گوش و صدا هایی گوش با چکاندن مقدار کمی از این روغن طی دوره ایی دو هفته ایی

.

مضرات روغن بادام تلخ

باید توجه داشت که روغن بادام تلخ به بدیل وجود مواد سمی که باعث تلخ شدن مزه آن نیز شده است. قابل خوردن نیست و برای رسیدن به در مان مورد نظر فقط باد به صورت موضعی مورد استفاده قرار گیرد.

در ادامه چند نمونه ماسک های مورد استفاده برای جوانی و شادابی پوست معرفی می کنیم:

ماسک روغن بادام تلخ و خامه

یک قاشق چایخوری روغن بادام را به دو قاشق چایخوری خامه و چند قطره گلاب اضافه کرده و این ترکیب را تا بدست آوردن یک ترکیب یکنواخت هم می‌زنیم. این ماسک را به صورت خود مالیده و بعد از سی دقیقه صورت خود را بشویید. از این ماسک دو بار در هفته استفاده کنید تا ‍ پوست صورت شما نرم و لطیف گردد. این ماسک مانند یک نرم‌کننده‌ی طبیعی پوست است.

ماسک روغن بادام و شیر

یک قاشق چایخوری روغن بادام تلخ، نصف قاشق چایخوری شیر و نصف قاشق چایخوری آب لیموی تازه را با هم ترکیب کنید و به مدت ده دقیقه بر روی پوست صورت و گردن خود قرار دهید. در انتها صورت و گردن خود را با آب ولرم بشویید. از این ماسک می‌توانید هفته‌ای یک بار استفاده کنید تا پوستی روشن داشته باشید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۰ از ۵
از مجموع ۰ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *