بادام, پسته, پسته خام, گردو

مهم ترین آفت درختان میوه

در این پست و پست های آینده تصمیم داریم درمورد آفت های درختان مخصوصا درختان بادام اطلاعاتی در اختیار شما قرار دهیم .یکی از مهم ترین آفت ها که در فصل گل دهی درختان باعث نابودی یا خرابی میوه و گل درختان می شود سرمازدگی درختان است.
درختان در بهار بیشترین آسیب را از سرمازدگی می بینند. باید کشاورزانی که در مناطقی که دارای سرمایه بهاره است کشت می کنند. از انواع درختان که مقاومت بیشتری در برابر این سرما دارند استفاده کنند.
یخ زدگی یکی از پدیده های طبیعی آسیب زای رایج در بین انواع درختان است.سرمای بیش از اندازه درختان نازک که به سرمای شدید حساس هستند را سیاه می نماید .و سرمایه بهاره جوانه و شکوفه در ختان را سیاه نموده و باعث کم شدن بار درختان می شود.اما استفاده از درختانی که مقاومت زیادی به سرما دارند باعث کم شدن ریسک سرما زدگی می شود.

اقدامات ضروری برای جلوگیر از سرما زدگی به درختان:

برای جلوگیری از سرمازدگی درختان در فصل بهار کشاورزا از گذشته تا کنون از روش های مختلفی استفاده می کرده اند . یکی از بهترین روش ها بالا بردن مقاومت درخت می باشد. که این مهم با هرس به موفع کود دهی چه کود های حیوانی و چه مکمل های شیمیایی آبیاری منظم و مراقب هایی که در فصل بهار در زمان سرما انجام می شود. در ادامه چند نمونه قدیمی و جدید از این مراقبت ها که هر کشاورزی باید بداند رابیان می کنم.

1-آب پاشی به شاخه درختان

آب پاشی به درختان در دمای صفر درجه از میزان خسارت ناشی سرمازدگی به درختان می کاهد. زمانی که آب موجود روی شاخه درختان در اثر سرما یخ میزند این یخ زدگی خودباعث ایجاد گرما و جلوگیری از یخ زدن شکوفه ها می شود.بعضی از باغداران امروز بااستفاده از سیستم آبیاری بارانی باعث جلوگیری از سرمازدگی ی شوند.

2-استفاده از بادشکن

بعضی از باغداران از درختان زبان گنجشک یا افرا برای جلو گیری از سرما استفاده می کنند.

3-ایجاد دود در باغ

ایجاد دود در باغ از روش قدیمی و سنتی مبارزه با سرمازدگی می باشد.دود و حرارت ناشی از گرمای آتش باعث جلو گیری از سرما زدگی میشود. این روش به این صورت است که باغدار در شب هایی که دمای هوا به بسیار سرد است اقدام به آتش زدن خار ویا کاه در نقاط پست تر باغ می نماید.

و در آخر این نکته لازم به ذکر است که باغداری نیاز به مراقبت و حراست از در ختا به صورت 24 ساعته دارد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۱ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *